Remontujemy łazienkę.

 

flizowanie kraków, remont łazienki KrakówDecydując się na remont starej, czy wykańczając nową łazienkę musimy pamiętać, że ta inwestycja to nie tylko kwestia doboru płytek.

Zanim zaczniemy jakiekolwiek działania przemyślmy kilka ważnych spraw, o których wcześniejsza decyzja uchroni nas przed dodatkowymi kosztami, przeróbkami, oraz przyśpieszy czas remontu.

 

 

 

 flizowanie kraków, mozaika i taśma ledowa w zabudowie wanny1.Układ urządzeń sanitarnych.

Czy obecne nam odpowiada, czy możemy coś zmienić aby nasza łazienka była wygodniejsza.  Możemy przesunąć toaletę, umywalkę,  zamienić wannę na prysznic lub odwrotnie, a może uda nam się wygospodarować tyle miejsca aby zmieściły się dodatkowe urządzenia (np.bidet).

2.Wybór urządzeń sanitarnych.

Czy w kabinie prysznicowej możemy zrezygnować z brodzika i zamontować odpływ liniowy, czy marzy nam się wanna w zabudowie czy wolnostojąca. Jaki rodzaj baterii wybrać (obecnie bardzo modne baterie podtynkowe, które jednak wymagają większej ingerencji w ściany).

3.Zaplanujmy oświetlenie łazienki.

Najważniejsze jest oświetlenie przy lustrze, ułatwia nam ono codzienną toaletę. Obecnie bardzo częste jest też montowanie halogenów w suficie podwieszanym, które dają nam mocne lecz rozproszone światło. Możemy tez się pokusić o ozdobne oświetlenie wbudowane w półki czy zabudowę wanny(w postaci halogenów czy taśmy ledowej).

4.Wybor ogrzewania.

Przy okazji remontu możemy zmienić rodzaj ogrzewania w łazience. Stary grzejnik zastąpić nowoczesnym ręcznikowcem,  zdecydować się na elektryczne ogrzewanie podłogowe, założyć matę grzewczą za lustro (aby zapobiec jego parowaniu).

5. Co na ściany.

Wybór płytek, fliz, dekorów, różnego rodzaju materiałów, którymi możemy wyłożyć ściany i podłogę, jest obecnie tak duży ze jedynym ogranicznikiem jest nasz gust i zasób portfela.

6.Wybór wykonawcy.

Warto jest spotkać się z przyszłym wykonawcą, omówić szczegóły remontu i poprosić o szczegółowy kosztorys prac. Warto jest również oglądnąć jego wcześniejsze realizacje, i ocenić czy poziom jego pracy nas satysfakcjonuje.

zabudowa gips-karton półki i toaleta, flizowanie Kraków

A kiedy już wszystko wybraliśmy:

- Wykonawca zdemontuje starte urządzenia sanitarne, skuje płytki.

- Dostosuje całą hydraulikę i elektrykę do nowego projektu.

- Przygotuje podłoże, wykona hydroizolację w miejscach narażonych na kontakt z wodą.

- Wykona zabudowy gipsowo-kartonowe zakrywające instalacje (np.geberit).

- Wyflizuje, zamontuje nowe urządzenia sanitarne, zasilikonuje, pomaluje, założy lustra, oświetlenie, haczyki, półeczki.

- Na koniec posprząta i nowa łazienka gotowa :))

flizowanie kraków, remont łazienki Kraków